Szafiarki wypierają domy mody

Szafiarki wypierają domy mody

Kiedyś absolutnym wyznacznikiem tego co modne: ubrań, bielizny, butów, fryzur były pozujące na wybiegach modelki. Projektanci tacy jak Armani, Lagerfeld czy Dior byli niemal świętymi świata mody. Czasy jednak się zmieniły i dziś młode dziewczyny jak i ich nieco dojrzalsze koleżanki uzyskują pozycje bo nie oglądają się na prestiżowe magazyny modowe. Rolę trendsetterek, bardziej z \”tego\” świata, żyjących obok nas przejęły blogerki modowe czyli popularne \”szafiarki\”.
Typowa blogerka modowa to kobieta dwudziestokilkuletnia. która prowadzi mniej lub bardziej popularny blog o tematyce modowej. Zamieszcza w nim swoje własne stylizacje, które – podpatrywane przez inne kobiety rozprzestrzeniają się w błyskawicznym tempie. Modowa blogosfera w Polsce wykreowała już nawet swoje celebrytki, z których chyba najbardziej znaną jest Kasia Tusk, córka byłego premiera Donalda Tuska. Zaskakujące jest to jak kobiety ufają swoim koleżankom-blogerkom. Pewnie znacząca większość z nich przynajmniej raz w życiu skorzystała z porady którejś z szafiarek. Rosnące grono czytelników zwiększa autorytet i wiarygodność bloga a co za tym idzie – czyni jego autora większym celebrytą.

Promocja w internecie.

Możesz być modny ale najważniejsze byś z tego czerpał korzyści. Jeżeli jesteś blogerką modową, warto promować się w google i na instamie. Doskonałym i dostępnym cenowo sposobem na to jest pozycjonowanie stron, to do tej pory najtańsza i najskuteczniejsza forma reklamy. Moda na nie nie mija.

Instagram – aplikacja dla modelek?

Instagram zdobywa coraz większe rzesze fanów na całym świecie. Nic dziwnego, tajemnica ogromnego sukcesu tego serwisu tkwi w jego prostocie – każdy z nas potrafi zrobić zdjęcie przy użyciu smartfonu, wrzucić je do sieci i odpowiednio je otagować, czyli opisać za pomocą kilku kluczowych słów, pozycjonowanie stronnawiązujących do jego treści. To sprawia, że każdego dnia kilku naszych znajomych zakłada konto i rozpoczyna korzystanie z serwisu, który na całym świecie ma już ponad 200 milionów użytkowników, a w Polsce ich liczba przekroczyła już 2 miliony.
Marketingowy potencjał Instagrama stosunkowo szybko dostrzegły osoby związane z branżą modową i pozycjonowaniem. Marki odzieżowe skutecznie się tam promują, gdyż mają niemal gotowego sformatowanego do ich potrzeb odbiorcę. Najczęściej jest to osoba młoda, którą łatwo jest przekonać do swojego produktu, a zdjęcie jest narzędziem, które doskonale się do tego nadaje. W ślad za firmami poszły także amatorki jak i amatorzy własnych stylizacji, którzy codziennie wrzucają tysiące selfie, zdjęć robionych przed lustrem czy tych bardziej profesjonalnych, przedstawiających ciekawe pomysły na strój do pracy, na uczelnię, czy na wieczorne wyjście ze znajomymi.